Discovery Jeugd Colleges: Waarom is muziek een soort gymnastiek?

Ben je ook zo nieuwsgierig? Barst je van de vragen over de wereld om je heen? Ook wetenschappers stellen zichzelf veel vragen. En zij gaan op zoek naar antwoorden op deze vragen. Door hun onderzoek leren wij steeds meer over de wereld om ons heen en over onszelf.

Dit voorjaar nemen wetenschappers je weer mee in hun wereld. Zo hoor je hoe een forensisch expert sporen zoekt op een plek waar iets naars gebeurd is. Ook ontdek je waarom muziek wel wat lijkt op gymnastiek. En je komt erachter hoe je zwarte gaten kunt waarnemen.

Nieuwsgierig? Kom dan naar de collegereeks van Discovery Museum op de woensdagen 18 maart, 15 april en 6 mei!

  • Een ticket voor één college kost 6 euro. Als je naar alle colleges komt, betaal je 15 euro.
  • Discovery Jeugd Colleges zijn speciaal voor kinderen van 8 t/m 12 jaar. Ouders of andere begeleiders kunnen buiten de zaal wachten, bijvoorbeeld in Discovery Café.
  • Als je ook het museum wilt bezoeken, dan heb je een entreeticket voor het museum nodig.
  • Als je een combiticket koopt en aanwezig bent bij de drie colleges, krijg je na afloop van de collegereeks een Discovery Jeugd Colleges Diploma en een vrijkaartje voor het museum

Waarom is muziek een soort gymnastiek?

Woensdag 15 april 2026, 14.30 – 15.30 uur

Als jij muziek maakt of ernaar luistert, oefen je jouw hersenen. Je zou je hersenen kunnen voorstellen als een heleboel elastiekjes die kriskras door elkaar in je hoofd liggen. Jouw ‘elastiekjes’ zijn nog flexibel. Maar ze worden minder soepel als je ouder wordt. Gelukkig kun je ze soepel houden door veel te oefenen. Dat kan met muziek, een soort hersengymnastiek! De elastiekjes verbinden plekken in je hersenen met elkaar die je gebruikt om na te denken, vooruit te plannen en bewegingen aan te sturen. Het kan dus best zo zijn dat muziek maken jou ook beter maakt in rekenen, taal of tekenen. Met muziek wordt alles beter!

Expert: Artur Jaschke